Geçmişe Yolculuk:Tabutta Rövaşata’nın Gala Görüntüleri!

Ama arkadaşlar iyidir“, “Mahsun beni taksime götür“, “Beni bilirsin erken parlar tez sönerim” gibi ve daha bir çok repliği ile hayatımızda yer etmiş sahneleri olan, Derviş Zaim’in unutulmaz filmi Tabutta Rövaşata’nın gala görüntüleri ile sizleri geçmişte bir yolculuğa davet ediyoruz!

Görüntü yönetmenliğini Mustafa Kuşçu, yapımcılığını Ezel Akay’ın yaptığı film set işçileri ve oyuncularla hep birlikte büyük bir dayanışmayla, yokluklar içerisinde ve amatör bir ruhla toplam 24 günde çekildi.

Filmin konusunu hatırlayalım; Rumelihisar’ı sokaklarında yaşayan Mahsun çevresi tarafından sevilen yoksul ve kimsesiz bir adamdır. Hayatta hiçbir amacı olmayan bu adam otomobil çalarak hayatta kalmaktadır. Yaşamdaki tek tutkusu olan otomobilleri geceleri çalan Mahsun, sabaha kadar bu arabalarla gezer ve sabah olduğunda arabayı aldığı şekliyle aldığı yere bırakır. Bir gün sürekli takıldığı kahveye gelen bir kıza aşık olan Mahsun kalacak hiçbir yeri olmayan bu kıza odasını açar. Fakat kız bu iyiliği kötüye kullanarak Mahsun’un hayatında onarılmayacak yaralar açacaktır.

Derviş Zaim tarafından yönetilen bol ödüllü filmin başrollerinde Ahmet Uğurlu ve Tuncel Kurtiz bulunuyor. Filmin müziklerini ise Baba Zula yaptı. Baba Zula ile ilgili küçük bir not: Baba Zula, Derviş Zaim’in Tabutta Rövaşata filmi için grubun öncülü sayılabilecek olan Zen’den yeni müzikler istemesi sonrasında oluştu ve ismini bu projenin ardından korudu. Keyifli seyirler!

Kaynak

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*